Nasz Związek
natura.jpg
Bliżej Natury
pszok2.jpg
PSZOK

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

segregacja-śmieci
Yellow-Garbage-truck.png
HARMONOGRAMY

HARMONOGRAMY

Terminy odbioru odpadów

previous arrow
next arrow

 

W roku 2023 stawki opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pozostają bez zmian i wynoszą 27 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej daną nieruchomość. Właścicieli nieruchomości kompostujących bioodpady zwalnia się w części z opłaty w wysokości 3 zł od stawki podstawowej, w tym przypadku stawka opłaty wynosi 24 zł miesięcznie od osoby. Właściciele nieruchomości, którzy nie kompostowali dotychczas bioodpadów, a wyrażają taką chęć, są zobowiązani do złożenia zmiany deklaracji o wysokości opłaty.

Przykład obliczenia stawki:
Opłata za 1 os. x 27,00 zł = 27,00 zł – 3,00 zł (ulga BIO) = 24,00 zł za m-c
Opłata za 5 os. x 27,00 zł = 135,00 zł – 15,00 zł (ulga BIO) = 120,00 zł za m-c

   Pobierz ulotkę informacyjną (pdf)

 

Z okazji obchodzonego w dniu 22 kwietnia Dnia Ziemi - z inicjatywy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu ,,Głuszec” – Grójec w Grójcu i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Jasieńcu pod patronatem Związku Międzygminnego pod nazwą ,,Natura” w Grójcu, w dniach 18-20 kwietnia 2016 r. odbył się konkurs ekologiczny dla szkół ponadgimnazjalnych.


Do udziału w konkursie zostały zaproszone szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu grójeckiego i białobrzeskiego.

Konkurs przeprowadzono w dwóch etapach. W pierwszym etapie szkolnym rywalizowało ponad 100 uczniów z 4 szkół. Spośród nich wyłoniono  2-osobowe zespoły z każdej ze szkół biorących udział w konkursie. W drugim etapie międzyszkolnym uczniowie pracowali w parach nad rozwiązaniem części pisemnej a następnie w formie warsztatów uczestnicy wykonywali prace przestrzenne – nadając odpadom ,,drugie życie”.

Konkurs koordynowała Pani Wiesława Płatek ze szkoły ZSP w Grójcu oraz Pani Alina Stańczak z ZSP w Jasieńcu.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w dniu 20 kwietnia w ZSP im. Armii Krajowej Obwodu ,,Głuszec” – Grójec w Grójcu. Uczestnicy konkursu oraz nauczyciele mogli wysłuchać również prelekcji Pani Edyty Pająk ze Związku ,,Natura” na temat - ,,Po co nam selektywna zbiórka odpadów ?”.
Następnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród.
Laureaci konkursu:
I miejsce – LO im. Piotra Skargi w Grójcu: Katarzyna Raczkowska i Izabela Wąsowicz;
II miejsce – ZSP im. Armii Krajowej Obwodu ,,Głuszec” – Grójec w Grójcu: Dorota Spólna i Piotr Potwardowski;
III miejsce – ZSP im. Wincentego Witosa w Jasieńcu: Marlena Zgórzak i Monika Jędruch; Wyróżnienie – ZSP im. Armii Krajowej Obwodu ,,Głuszec” – Grójec w Grójcu: Piotr Karaś i Grzegorz Owczarek.
Dla laureatów konkursu ufundowane zostały dyplomy oraz wartościowe nagrody rzeczowe przez Związek Międzygminny pod nazwą ,,Natura” z siedzibą w Grójcu.

Zapraszamy uczniów do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

 Warto tam zajrzeć:   logo nasze smieci  logotyp 40

 

UCZESTNICY

Belsk Duży

Chynów

Goszczyn

Promna