dozynki2023 aTegoroczne Powiatowe święto plonów odbyło się 3 września w Lewiczynie. W bogatym programie, wśród atrakcji w ludowym klimacie znalazły się stoiska edukacyjne Związku Międzygminnego pod nazwą ,,Natura” oraz operatora odbierającego odpady – PreZero Service Wschód Sp z o.o. Impreza plenerowa była doskonałą okazją do przeprowadzenia warsztatów ekologicznych. Zarówno młodsi jak i starsi uczestnicy mogli znaleźć coś dla siebie.

Dużą popularnością cieszył się quiz z nagrodami. Uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu selektywnej zbiórki odpadów, kompostowania oraz ich ograniczania, mogli również dowiedzieć się co dzieje się z odpadami gdy trafią do pojemników oraz jak duży wpływ ma zaśmiecanie na otaczające nas środowisko. 

Największą frajdę dla najmłodszych sprawiło możliwość zaprojektowania i pomalowania ekotorby w konkursie ,,Pomaluj twórczo ekotorbę”. Poza dobrą zabawą i radością z tworzenia, każde dziecko mogło liczyć na nagrodę. Dziewięć najbardziej kreatywnych prac zostało docenionych nagrodami głównymi.

 

Firma PreZero Service Wschód Sp. z o.o.  w ramach współpracy przygotowała również wiele ciekawych atrakcji m.in.: konkurs mody ekologicznej, przeciąganie liny, koło fortuny za które  uczestnicy otrzymywali nagrody. Po intensywnej zabawie całe rodziny mogły odpocząć w strefie chilloutu, na wygodnych leżakach i pod namiotami. W strefie PreZero można było również przyjrzeć się z bliska śmieciarce obsługującej teren Związku Natura i dowiedzieć się jak dokładnie działała.

Związek zagwarantował kompleksową obsługę w zakresie selektywnej zbiórki odpadów podczas uroczystości dożynkowej poprzez ustawienie oznaczonych pojemników na poszczególne frakcje odpadów zgodnie z  przyjętymi zasadami segregacji. Jednocześnie zapewnił uprzątnięcie całego terenu w trakcie jak  i po zakończonym święcie oraz odbiór, transport i zagospodarowanie zebranych odpadów.

dozynki2023 1dozynki2023 4

dozynki2023 2

dozynki2023 2

 

dozynki2023 2

dozynki2023 2

dozynki2023 2

dozynki2023 2

dozynki2023 2